STIRILE PRIMARIEI

Vă anunţăm că în data de 8 noiembrie, între orele 11:00 - 17:00, se opreşte circulaţia pe tronsonul de drum care începe de pe strada Primăverii până la Hotelul Turist aflat la capătul lacului Secu.

Măsurile privind montarea de plăcuțe informative pentru identificarea imobilelor și a asociațiilor de proprietari/locatari din Municipiul Reșița, amplasarea de plăcuțe informative la toate imobilele/condominiile din cadrul Asociațiilor de proprietari/locatari de pe raza Municipiului Reșița este obligatorie

În ziua de sâmbătă, 03 noiembrie 2018, în municipiul Reşiţa s-a desfășurat Campania de colectare a DEEE-urilor organizată de Primăria Municipiului Reşiţa

În data de 23.10.2018, în urma unei reclamații primite la Dispeceratul Poliției Locale Reșița cu privire la faptul că în pădurea din apropierea străzii Muzicescu se taie copaci

În data de 19 octombrie 2018 la sediul Primăriei Municipiului Reșița a avut loc înmânarea premiilor asociațiilor de proprietari câștigătoare participante la concursul „Reșița Curată-Curățăm și Menținem 2018” , desfășurat în municipiul Reșița în perioada 01 martie-11 mai 2018.

Primăria Municipiului Reşiţa, prin Ocolul Silvic Banatul Montan, face precizări cu privire la vânzarea lemnului de foc din cadrul Ocolului Silvic pentru locuitorii cartierelor: Moniom, Câlnic, Cuptoare, Secu Doman , în următoarele condiţii:

Primăria Municipiului Reșița a finalizat lucrările de modernizare a unui număr de 13 platforme de colectare a deșeurilor de la populație, din microraionul nr. 2 al cartierului Govândari și ca urmare, începând cu data de 24.09.2018 accesul în incinta acestora se va face doar pe bază de cartelă. Pentru cei care mai doresc cartele în plus, acestea se pot comanda contra cost (10 lei) la numărul de telefon 0722632337.

Pe parcursul celor trei zile ale evenimentului, reșiteniii vor avea ocazia să cumpere produse de sezon, la prețuri de producător, legume și fructe produse de localnici din județul Caras Severin miere și produse apicole, cătină, prăjituri de casă, dulciuri făcute după rețetele bunicilor, costume populare și podoabe artizanale, obiecte de decor, bijuterii hand-made.